Povrchy dveří a zárubní

Dveře a zárubně patří mezi „poslední“ součásti zařízení bytu či domu, které se pořizují v závěrečné fázi bydlení.Je to jedna z věcí, která je stavebníky tak trochu „opomíjena“. Nejčastějším důvodem je nevelká finanční rezerva a neinformovanost v  sortimentu dveří a zárubní. Převážná většina zákazníků se domnívá, že nákupem nejlevnějších dveří a zárubní vyřeší rychle situaci bydlení. V této chvíli je potřebné si uvědomit, že ne vždy se vyplatí šetřit. V dnešní době je na trhu velké množství a variant provedení v oblasti zhotovení dveří a zárubní.

Dýhované dveře a zárubně:

Mezi nejznámější povrch dveří a zárubní patří dýha s lakovanou povrchovou úpravou. Dýhovaný sortiment nabízí velké množství variant provedení, např.: různě skládané směry dýh, několik odstínů dýh na ploše dveří, které jsou poskládané do různých tvarů - odborně se nazývají intarsie, tvarové úpravy hran dveří a mnohé další. Varianty provedení se úměrně odráží na konečné ceně výrobku.

Fóliové dveře a zárubně:

Dalším typem povrchové úpravy dveří a zárubní je fólie, která je zajímavá především nízkými pořizovacími náklady. Fóliový povrch se v dnešní době nejčastěji používá v bytových výstavbách. Nevýhodou  tohoto typu dveří a zárubní je nízká odolnost proti poškození, a proto se zákazník při výběru musí zamyslet nad tím, zda upřednostňuje kvalitu, či nízké pořizovací náklady. ( Firma IB Mont fóliové dveře a zárubně nevyrábí )

Laminátové dveře a zárubně:

V současné době mezi nejprodávanější patří laminátový povrch (tzv. CPL). Na první pohled je materiál srovnatelný např. s dýhou.Velké přednosti  jsou ve vlastnostech tohoto materiálu. Laminátový povrch je velmi odolný proti mechanickému poškození, a tím zajišťuje vysokou životnost těchto výrobků. Další výhodou je barevná stálost povrchu. Laminát je umělý materiál, a proto odstíny povrchu zůstanou po dobu jeho životnosti stejné. Barevnou stálost nelze však zaručit u dýhovaného typu dveří a zárubní, protože se jedná o přírodní materiál, který na světle částečně zoxiduje (ztmavne).

Laminátový povrch dveří a zárubní se doporučuje do nemocnic, sportovních zařízení, škol, výrobních prostor a v mnoha dalších prostředích, kde je kladen důraz na odolnost povrchu. Velkou oblibu si získal i v domácnostech, kde dokáže odolávat radovánkám našich dětí a našim domácím mazlíčkům. Jedna z dalších výhod je minimální údržba. Z tohoto důvodu není nutné nakupovat speciální prostředky na ošetření povrchu. Laminátové dveře a zárubně lze pořídit za přijatelnou cenu ve srovnání s ostatními typy a z tohoto důvodu si na trhu získaly své přední místo. Větší poptávka nutí výrobce matriálů dále rozšiřovat sortiment o nové dekory povrchů a různé designové provedení. Také v naší nabídce naleznet povrchy téměř k nerozeznání od přírodních matriálů, a to díky imitaci struktůry dřeva.

 

Firma IB Mont, s.r.o. je zaměřena na výrobu interiérových dveří a zárubní. Dveře a zárubně vyrábíme na základě požadavku zákazníka. Jsme schopni zhotovit jakékoliv tvary prosklení dveří a samozřejmostí je výroba zárubní na míru.V nabídce máme více jak 40 typů ornamentních skel, které je možné si zvolit do výplně dveří. Zasklívací lišty se používají jak masivní, tak i obalované a v několika profilových tvarech. Tyto lišty dodávají dveřím jedinečný vzhled. Ve standardním provedení zárubní vyrábíme ostění s oblou hranou, což eliminuje riziko poškození této části a zároveň jsou zárubně bezpečnější. Díky této oblé hraně se i značně prodlužuje životnost zárubní. U většiny výrobců jsou zárubě dodávány s hranou ostrou, která je při běžném použití méně odolná na mechanické poškození. Nabízíme také možnost kladení kresby dřeva na horních dílech zárubní ve stejném směru jako u dveří. Tento detail tvoří naprosto odlišný design zejména u dekorů s výraznou kresbou dřeva, např. ořech a třešeň. U obložkových zárubní máme v nabídce více než 150 typů dřevodekorů a barevného provedení, což je zajímavé zejména pro architekty a designéry při navrhování interiérů. Naše výroba se řadí mezi malosériové a velký důraz je kladen na kvalitu zpracování a vstřícnost k zákazníkovi.

V případě dotazů a Vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat na níže uvedeném telefonním čísle. Velmi rádi Vám poskytneme více informací.

 

LAMINÁTOVÉ POVRCHY (skladové)

ořecholšetřešeň

mail wengebukdubjavormakasarakáciedub antracitovýdub šedýjasandub černýšedáantracitbílácpl žlutá cpl červená

cpl vínovácpl zelenácpl vanilka

cpl stříbrnácpl oranžovákovolaminát

Pokud si nevyberete z naší skladové nabídky laminátu, rádi Vám ukážem kompletní sortiment povrchů osobně.

 

 

 

DÝHOVANÉ POVRCHY.

aningreborovicebrizabukdubhruskajablon-indickajasanjavorjilmkottomahagonmodrinolšeořechpadouksmrkteak

třeseňwengezebrano

Vybírat můžete i z rozšířené nabídky dýh a arodýh, kterou Vám rádi představíme na naší vzorkové prodejně v Moravanech.

 

 

Tel.: 605 505 323 p. Bedřich